چرا مغول‌ ها نتوانستند اروپا را تصرف کنند - jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور | ,به نقل قول مهندسین ساختمانی: ،این مقاله در مورد مصالح مدرن و نوین عمرانی و ساختمانی می باشد .

 

چرا مغول‌ ها نتوانستند اروپا را تصرف کنند - jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور به نقل از (jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور)

چرا مغول‌ ها نتوانستند اروپا را تصرف کنند - jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور به نقل از (jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور).


چرا مغول‌ ها نتوانستند اروپا را تصرف کنند - jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور ، ۱۴۰۳،ارسال تهران-کرج ۱روزه ،ارسال رایگان

ویدئو آموزشی درباره: چرا مغول‌ ها نتوانستند اروپا را تصرف کنند - jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور

فروش از طریق نمایندگی ها و خرید مستقیم از کارخانه، فروش ویژه با تخفیف در سفارش های بالا .


سفارش ( چرا مغول‌ ها نتوانستند اروپا را تصرف کنند - jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور )خود را از طریق واتساپ یا تماس تلفنی به کارشناسان فروش ما اعلام کنید.

طبق بررسی تلفنی کارشناسان بازاریابی آنلاین ما ،با گرفتن استعلام قیمت از فروشگاه های اینترنتی شرکت های هم صنف و مقایسه با لیست کارخانه نتایج شگرفی حاصل شد. شاید همین باعث انگیزه ما شد تا این مطلب را در مقاله بگنجانیم. طبق بررسی کارشناسی و مقایسه ی با فهرست بها سال های ۱۴۰۰،۱۴۰۱،۱۴۰۲،۱۴۰۳ به این نتیجه رسیدیم به نسبت کیفیت ارايه شده قیمتگذاری مناسبی داشته باشیم. طبق نقد حاصله مشخص شد قیمت های ; چرا مغول‌ ها نتوانستند اروپا را تصرف کنند - jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور مناسب تر از دیجی کالا، ترب، دیوار، شیپور، باسلام، ایمالز ، نیاز روز و خیلی فروشگاه های آنلاین ارائه کالای عمرانی ساختمانی ، صنعتی اینترنتی دیگر می باشد.

برآورد و محاسبه هزینه | ; چرا مغول‌ ها نتوانستند اروپا را تصرف کنند - jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور

این محصول در بازه‌های قیمتی مختلفی هستند و تنوع زیادی دارند. تفاوت قیمت به دلایل زیادی ایجاد می‌شود. قطعات و مواد به کاررفته در محصول، برند سازنده، امکانات و ویژگی‌های کالا و نوع آن از عوامل تاثیرگذار در قیمت هستند.

چنگیزخان پس از به قدرت رسیدن در سال 1206 میلادی، رهبری مغول‌ها را به دست گرفت و بخش‌هایی زیادی از آسیا و خاورمیانه را به تصرف خود درآورد.اما چرا مغول‌ها موفق

به تصرف اروپا نشدند؟ محققان با دلایل علمی پاسخ این سوال را پیدا کردند.

هرچند دلایل متعددی از جمله ایجاد ارتشی متفاوت و منسجم در موفقیت مغول‌ها در جنگ‌‌ اثر گذار بود اما دلایل علمی نیز پشت این پیشتازی‌ و تصرف و تسخیر سریع مناطق و کشورها وجود داشت.

آب و هوا در استپ (سبزدشت)، منجر به افزایش تعداد و نیز هیکل قوی اسب‌های جنگی، دام‌ها و حیوانات وحشی شکاری شد که به مغول‌ها اجازه داد غذای بیشتری تولید کنند و با اسب‌های بزرگ‌تر و قوی‌تری به میدان جنگ بروند.

هنگامی که چنگیز خان درگذشت، امپراتوری مغول بخش‌های زیادی از سواحل اقیانوس آرام تا سواحل دریای خزر را به تصرف خود درآورده بود.

وقتی مغول‌ها به لهستان و مجارستان رسیدند، حکومت‌ها در اروپای غربی، نیروی عظیمی را برای مقابله با آنها گرد آوردند.

مغول‌ها که در آن زمان تحت فرمان اوگتای خان بودند در سال ۱۲۴۱ میلادی موفق شدند مجارها را در رودخانه ساجو شکست دهند اما مرگ ناگهانی اوگتای خان پیشروی آن‌ها را قبل از رسیدن به وین متوقف کرد.

بسیاری از مورخان دلیل این توقف ناگهانی را بازگشت باتو، فرمانده مغول از اروپا و انتخاب رهبر جدید برای مغول‌ها می‌دانند اما دانشمندان اخیرا مطالعه‌ای را انجام دادند که نشان می‌دهد احتمالا دلیل دیگری نیز برای این توقف وجود داشته است.

بر اساس این مطالعه جدید، به نظر می‌رسد هرچند شرایط اقلیمی و محل زندگی مغول‌ها به آن‌ها کمک کرده بود تا بر فتوحات‌ خود بیافزایند اما در عین حال باعث شده بود آن‌ها تنها در شرایط آب و هوایی خاصی، بتوانند دشمن خود را شکست دهند.

براساس یافته‌های تاریخی، باتو هرگز به پایتخت مغول‌‌‌ها در قراقروم بازنگشت، در عوض در اروپای شرقی ماند تا بر منطقه‌ای که در جنوب روسیه امروزی فتح کرده بود، حکومت براند.

مجسمه چنگیزخان
مجسمه چنگیزخان در نمایشگاهی در موسسه فرانکلین در فیلادلفیا

دانشمندان برای که بدانند آیا شرایط آب و هوایی در تصمیم مغول‌ها تاثیر گذار بوده است یا خیر، حلقه‌های سالیانه درختان را در مجارستان بررسی کردند.

درخت‌گاه‌شماری یا مطالعه و تحلیل حلقه‌های رشد سالانه درخت، روشی است برای تعیین تغییرات اقلیمی در دوره‌های گذشته. براساس این روش هر چقدر حلقه تشکیل شده ضخیم‌تر باشد یعنی در آن سال میزان بارندگی بیشتر بوده و اگر حلقه نازک‌تر باشد یعنی میزان بارندگی در آن سال کم‌تر بوده است.

محققان در بررسی‌های خود متوجه شدند که پس از مرگ اوگتای به مدت سه سال آب و هوا در آن منطقه به صورت غیرعادی مرطوب بوده است. بنابراین مغول‌ها مجبور بودند به جای دشت‌های سرسبز در مرداب‌ها و باتلاق‌ها به پیشروی خود ادامه دهند که برای آن‌‌ها و تاکتیک‌های جنگی که استفاده می‌کردند مناسب نبود.

شرایط آب‌ و هوایی مرطوب راه رفتن را برای جنگجویان و اسب‌‌هایشان سخت کرده بود و همچین باعث شده بود تدارکات جنگی به سختی حمل شوند به همین دلیل احتمالا آن‌ها عملا دیگر نمی‌توانستند پیشروی کنند.

مطالعات تاریخی نشان می‌دهند که مغول‌ها پس از آن به سمت جنوب پیشروی کردند، جایی که هوا خشک‌تر بود و جاده‌ها و دشت‌ها برای جابه‌جایی انسان‌ها و حیوانات مناسب‌تر بود.

نظرات (0)
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد
دیدگاه خود را بیان کنید
Posting as Guest
×
Suggested Locations

 

سوالات متداول

در این بخش سوالاتی که به صورت روزانه پرسیده می شود پاسخ داده شده.


در مورد چرا مغول‌ ها نتوانستند اروپا را تصرف کنند - jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور با کد تخفبف (hash-664935fd847f1) چه می دانید؟

فروشگاه محصولات ساختمانی مجموعه ای از نخبگان علمی و صنعتی هست که با هدف معرفی محصولات برتر صنایع, با هدف «رونق تولید» (به طور رایگان) می باشد.


فروش ویژه و استثنایی محصولات تا پایان سال ۱۴۰۳ معادل ۲۰۲۴ میلادی

وارد وب سایت شوید و از آخرین پیشنهاد ویژه قیمت محصولات با خبر شوید.


ارسال سریع و آسان سفارشات به سراسر ایران

فروشگاه محصولات ساختمانی برترین معرف محصولات مرغوب و با تضمین کیفیت و گارانتی و حمل بار تا مقصد .


⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️
منابع
  1. " چرا مغول‌ ها نتوانستند اروپا را تصرف کنند - jamaliasansor.ir - جمالی آسانسور " .